Avioliitto on naisen ja miehen välinen julkinen liitto
Ota yhteyttä adressin tekijään
Tämä viestiketju on automaattisesti luotu adressista Avioliitto on naisen ja miehen välinen julkinen liitto.
Vieras |
#38201 Re: Re: homohiv leviää homojen kansantaudin kautta09.07.2014 06:03#38200: vieras - Re: homohiv leviää homojen kansantaudin kautta
Hei, onks se nyt pelkästään näinkään tämä asiataso? |
Vieras |
#3820209.07.2014 06:08Päivän Sana Mutta jos olemme lapsia, niin olemme myöskin perillisiä, Jumalan perillisiä ja Kristuksen kanssaperillisiä, jos kerran yhdessä hänen kanssaan kärsimme, että me yhdessä myös kirkastuisimme. Room. 8:17 (KR33/38) http://raamattu.uskonkirjat.net/daily.html |
Vieras |
#38203 Re: Re: Re: homohiv leviää homojen kansantaudin kautta09.07.2014 06:08#38201: - Re: Re: homohiv leviää homojen kansantaudin kautta
Tässä on niin kova juttu, jos ymmärrät samaistumalla mitä se tarkoittaa ihmisveljelle ja sisarelle. Sanon, että tule Herra Jeesus! Maranata! Pia Rendic viittaa kirjoituksessaan CBN:n uutiseen, jonka mukaan Brasilian kisojen aikana lapsiprostituutio on noussut maassa 30-40 prosenttia. "Ihmisten olisi aika herätä huomaamaan ihmiskaupan todellisuus, sekä erityisesti ihmiskaupan ja prostituution välinen yhteys. Yksikin ihmiskaupan uhri on liikaa, oli kyseessä sitten jalkapallon MM-kisat tai Helsingin öinen katu", Rendic kirjoittaa. SUURIN OSA PORNOSTA TEHDÄÄN IHMISKAUPAN UHREILLAviime viikonloppuna ihmiskaupan karuista tilastoista. Maailmassa myydään kaksi lasta minuutissa seksikauppaan. Seksiperäisen ihmiskaupan uhreja on noin 27-32 miljoonaa. Heidän uransa jää lyhyeksi, sillä he elävät vain noin seitsemän vuotta sen jälkeen, kun heidät on myyty porno- tai seksiteollisuuden lihamyllyyn. - He ovat menettäneet fyysisen ja psyykkisen terveytensä. Heillä on sukupuolitauteja, aids ja murtunut mieli.
Seksiperäinen ihmiskauppa on nopeimmin kasvava rikollisuuden muoto, sillä sille on kysyntää eikä käyttäjiä rangaista. Pia Rendic muistuttaa, että ihmiskauppa ei ole "jossain tuolla kaukana" vaan se tulee olohuoneisiimme. - Suurin osa pornoelokuvista tehdään ihmiskaupan uhreilla. Naiset on huumattu ja pahoinpidelty. Ihmiskauppa tulee todella koteihin, sillä erään saksalaisen tilaston mukaan 90 prosenttia miehistä ja 70 prosenttia naisista katsoo pornoa. 11-17-vuotiaat suosivat livenettipornoa, jossa jokainen klikkaus valtuuttaa raiskaukseen.
| |
Vieras |
#38204 Työhön heikompien puolesta09.07.2014 06:46http://www.patmos.fi/filebank/articles/carousel-list_767_5206-brasilia_kuvakarus... Fortalezan teini-äiti ja Hänen lapsensa http://www.patmos.fi/filebank/5202-Brasilia-aiti-ja-lapsi.jpg?fb_bfn=5201-Brasil... Fortaleza on paikallisten uutisten mukaan Brasilian toiseksi vaarallisin kaupunki, jossa vuosittain tehdään 72 murhaa 100 000 asukasta kohti. Suurinta osaa niistä ei koskaan selvitetä. Poliisilla ei yksinkertaisesti ole resursseja. Väkivalta ja kuolema ovat jo pienille lapsille tuttuja. Turvattomuus ja pelko myös. Öisin Jangurussun kodeissa kuunnellaan väkivaltaa ja huumekauppaa kaduilla. Slummeissa on lähes laki, ettei kukaan näe tai tiedä mitään, kun poliisi kysyy – jos edes kysyy. Naapurusto kääntyy toiseen suuntaan ja väkivalta ja rikollisuus hallitsevat. Valtatie BR116 tunnetaan ulkomaisessa mediassa nimellä ”Highway to hell” (Valtatie helvettiin). Sen pituus on 2 700 kilometriä ja sen varrella on lukemattomia paikkoja, jotka ovat mukana tai avustavat lapsiprostituutiossa ja ihmiskaupassa. BR116 kulkee Fortalezasta rannikkoa pitkin lähes koko maan läpi. Brasilialaiset nousivat viime kesänä osoittamaan mieltään bussilipun hinnannousun suututtamina, samalla toki tuoden esiin monia muita sosiaalisia ongelmia, mutta paikallinen media ei ole hiiskahtanutkaan lapsiprostituutiosta. Fortaleza tunnetaan Brasilian, ellei koko Etelä-Amerikan lapsiprostituutioturismin pääkaupunkina. Rukoilemme, että tämä hiljaisuus saataisiin murtumaan ja yhteiskunta, sen yksittäiset ihmiset, poliisi, taksikuskit ja hotellinomistajat alkaisivat ottaa vastuuta lasten tilanteesta Fortalezassa. Eräs näistä tytöistä on nuori äiti, Gabriela, jolle olemme tarjonneet parturi– kampaaja-kurssia keskuksemme sponsoroimana. Gabrielalla on kaksi omaa lasta, lisäksi perheeseen kuuluvat poikaystävä ja tämän viisivuotias tytär. Koulu olisi hieno mahdollisuus Gabrielalle, koska hän voisi tehdä tätä työtä kotoa käsin ja samalla huolehtia lapsista. Rukoilemmehan tämänkin pienen perheen puolesta! Muutoksen on tapahduttava kahdella tasolla: tarvitsemme Pyhän Hengen eheyttävää ja pelastavaa työtä ja Gabrielalle ja hänen kaltaisilleen mahdollisuutta valita toisenlainen elämä, jossa he voivat elättää lapsiaan ilman prostituutiota tai avustusta, joka lamauttaa nuoret voimattomuuteen ja riippuvuuteen.
|
Vieras |
#38205 Re: Työhön heikompien puolesta09.07.2014 06:56http://www.patmos.fi/filebank/5213-helvetti_taivas.jpg?fb_bfn=5212-helvetti_taiv... 8.7.2014 13.11 | Silja ja Ronalto Lima VUOSIA SITTEN Jumala herätti minussa hädän kärsivistä lapsista. Suuntasin Brasiliaan vuonna 2003 sydämessäni halu auttaa katulapsia. Nyt minulla on puoliso ja työtoveri Ronaldo, jonka kanssa kohdata haasteet, ja kaksi pientä ihmettä, Thomas ja Rebeca. Teemme työtä Taivas-slummikeskuksessa, josta käsin autamme sekä lapsia että heidän perheitään. Siinä, missä katulasten turvakodit ovat kuin teho-osasto ja se viimeinen yritys pelastaa rikottuja ja kuolevia lapsia, me teemme työtä. Monet nuoristamme ovat vain askelen päässä huumejengeistä ja katuprostituutiosta. Jangurussu on yksi Fortalezan suurimmista slummialueista ja levittäytyy moneen kaupunginosaan. Slummin kadut ovat täynnä jätettä, kulkukoiria, kärpäsiä ja muita tauteja levittäviä hyönteisiä. Alueella ei ole viemäröintiä, ja harvoissa taloissa on vessa ja pesutilat.
|
Sivuston ylläpitäjä on poistanut tämän viestin (Näytä tarkemmat tiedot)
09.07.2014 06:57- Poiston ajankohta: 29.05.2010
- Poistamisen syy: spam
Sivuston ylläpitäjä on poistanut tämän viestin (Näytä tarkemmat tiedot)
09.07.2014 06:58- Poiston ajankohta: 29.05.2010
- Poistamisen syy: spam
Sivuston ylläpitäjä on poistanut tämän viestin (Näytä tarkemmat tiedot)
09.07.2014 06:58- Poiston ajankohta: 29.05.2010
- Poistamisen syy: spam
Vieras |
#38209 Re: hiv on homojen kansantauti ja aidsi tappaa THL.09.07.2014 07:00#38187: Homous on rappiotila. - hiv on homojen kansantauti ja aidsi tappaa THL. "Homous tekee tyhmäksi"
Oletko siis homoudent takia tullut noin tyhmäksi...? |
Sivuston ylläpitäjä on poistanut tämän viestin (Näytä tarkemmat tiedot)
09.07.2014 07:04- Poiston ajankohta: 29.05.2010
- Poistamisen syy: spam
Sivuston ylläpitäjä on poistanut tämän viestin (Näytä tarkemmat tiedot)
09.07.2014 07:08- Poiston ajankohta: 29.05.2010
- Poistamisen syy: spam
Sivuston ylläpitäjä on poistanut tämän viestin (Näytä tarkemmat tiedot)
09.07.2014 07:10- Poiston ajankohta: 29.05.2010
- Poistamisen syy: spam
Rivo-Riittta |
#38213 Auta ja rohkaise Herra...09.07.2014 07:17#38200: vieras - Re: homohiv leviää homojen kansantaudin kautta Ahkeria homovitsien kertojia jotka nöyränä jaksavat puurtaa tuon niin epäkiitollisen teeman parissa. Auta heitä leimaamaan hyvään tähtäävällä pilkkahuumorillaan ja viemärijutuillaan osa kanssaihmisistämme lopullisesti saastaisiksi,rikollisiksi,hulluiksi, että me muut saisimme elää kaikkia Sinun sääntöjäsi noudattaen yhteiskunnassamme ,niinkuin me kaikki muut tietysti aina olemme eläneetkin . Auta meitä sulkemaan nyt silmämme kaikilta heidän kirjoituksiltaan ja korvamme kaikilta heidän puheiltaan-siinä auta meitä Herra pysymään lujina.Mehän olemme niin puhtaita ja hygieenisiä kaikki .Me kiitämme Sinua että lähetit heidät keskuuteemme nujerrettaviksemme. Ja vielä rukoilemme Sinua ,että toivottavasti vielä jonain päivänäsi saamme ottaa heidät ilmiantojärjestelmän avulla kiinni sulkeaksemme heidät kaikki vankiloihin ja mielisairaaloihin eristysselleihin ,niinkuin vanhoina hyvinä aikoina oli. Siihen aikaan kun 17-vuotiaat pelkuripojatkin saivat sinun nimissäsi napin otsaansa, jos hermot pettivät pettivät tätä Sinun pyhittämääsi maata puolustaessamme.Miehisyys on niin pyhää, vaikkei Jeesus vetänyt ketään turpaan... AAAAAAAAAMMMMMMMMMMMMEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEENNNNNNNNNNNN!!!!!!!!!!!!! |
Vieras |
#38214 Raamattukurssi 10.9. – 5.11.201409.07.2014 07:35#38205:
|
Sivuston ylläpitäjä on poistanut tämän viestin (Näytä tarkemmat tiedot)
09.07.2014 07:48- Poiston ajankohta: 29.05.2010
- Poistamisen syy: spam
Vieras |
#38216 Re: Perun allekirjoitukseni09.07.2014 08:00 |
Sivuston ylläpitäjä on poistanut tämän viestin (Näytä tarkemmat tiedot)
09.07.2014 08:16- Poiston ajankohta: 29.05.2010
- Poistamisen syy: spam
Vieras |
#38218 Re: Re: Perun allekirjoitukseni09.07.2014 08:16#38216: - Re: Perun allekirjoitukseni Olet täysin vapaa tekemään tahtosi mukaan! |
Sivuston ylläpitäjä on poistanut tämän viestin (Näytä tarkemmat tiedot)
09.07.2014 08:31- Poiston ajankohta: 29.05.2010
- Poistamisen syy: spam
Sivuston ylläpitäjä on poistanut tämän viestin (Näytä tarkemmat tiedot)
09.07.2014 08:46- Poiston ajankohta: 29.05.2010
- Poistamisen syy: spam
Sivuston ylläpitäjä on poistanut tämän viestin (Näytä tarkemmat tiedot)
09.07.2014 09:19- Poiston ajankohta: 29.05.2010
- Poistamisen syy: spam
Sivuston ylläpitäjä on poistanut tämän viestin (Näytä tarkemmat tiedot)
09.07.2014 09:23- Poiston ajankohta: 29.05.2010
- Poistamisen syy: spam
Sivuston ylläpitäjä on poistanut tämän viestin (Näytä tarkemmat tiedot)
09.07.2014 09:45- Poiston ajankohta: 29.05.2010
- Poistamisen syy: spam
Sivuston ylläpitäjä on poistanut tämän viestin (Näytä tarkemmat tiedot)
09.07.2014 09:49- Poiston ajankohta: 29.05.2010
- Poistamisen syy: spam
Sivuston ylläpitäjä on poistanut tämän viestin (Näytä tarkemmat tiedot)
09.07.2014 09:58- Poiston ajankohta: 29.05.2010
- Poistamisen syy: spam
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Ei pumppuvoimaloita Kemijärvelle
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Suomi ei saa luovuttaa tosiasiallista päätösvaltaa kansanterveydestään Maailman terveysjärjestölle / Finland får inte ge bort sin faktiska beslutsrätt angående folkhälsan till WHO
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Sotiemme veteraanit linnanjuhliin 6.12.2024.
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Haljastennokkaa ei saa myydä
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
19969 Luotu: 20.03.2025
Vaadimme keskussairaalan palveluiden säilyvän Savonlinnassa lain sallimissa rajoissa
724 Luotu: 22.03.2025
Ehdotus käytännön potilastentin järjestämisen parantamiseksi ja lääkärin laillistamisprosessin nopeuttamiseksi Suomessa, EU-/ETA-alueen ulkopuolella koulutettujen lääkärien kohdalla
181 Luotu: 13.04.2025
Ehdotuksia EU- tai ETA-valtioiden ulkopuolella koulutettujen lääkärien laillistamisprosessin parantamiseksi Suomessa
177 Luotu: 13.04.2025
Vetoomus: Ei lupaa maa-ainesten ottoon ja murskaukseen tilalla Mustinsuo RN:o 2:148 ja Hiekkanummi 5:73, Pilpalan kylässä
163 Luotu: 18.04.2025
Ehdotus kielivaatimusten tasa-arvoistamiseksi – yhtäläiset vaatimukset EU- ja EU:n ulkopuolella koulutetuille lääkäreille
160 Luotu: 13.04.2025
Kyöpelivuori-munat takaisin kauppoihin
150 Luotu: 18.04.2025
Ei maksumuuria lasten ja nuorten pesäpalloon – PesisTV:n pakollisuus peruttava juniorisarjoissa
1807 Luotu: 10.04.2025
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
8217 Luotu: 05.02.2025
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
234 Luotu: 09.04.2025
Adressi Siilinjärven kirjastoauto Pikku-Marjan puolesta
407 Luotu: 01.04.2025
Vetoomus lohen puolesta
77 Luotu: 12.04.2025
Pikku-Neulamäen metsä säästettävä rakentamiselta
2847 Luotu: 05.05.2024
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
119 Luotu: 09.04.2025
Tuuloksen päiväkodin siirto Tuuloksen koulun tiloihin on peruttava
597 Luotu: 13.03.2025
Epäluottamuslause: Orpon hallituksen on erottava - Orpos regering måste avgå!
2310 Luotu: 15.07.2023
Oikeudenmukaiset ja yhdenvertaiset koulutilat Alasenjärven koulun oppilaille
440 Luotu: 09.04.2025
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
11257 Luotu: 03.02.2025
TNT ei kuulu metsään – turvataan luonto ja lähiasutus
120 Luotu: 06.04.2025
Prisma Koivukylään!
175 Luotu: 10.04.2024