Vetoomus Shia keskuksen (Resalat Islamic Community) sulkemiseksi Helsingissä.
- Adressi
- Tiedotteet 12
- Allekirjoitukset 179
- Allekirjoittajien kommentit
- Tilastot
- Tietosuojakäytäntö
- Lisänäkyvyys
Pyydämme tukea kaikilta poliitikoilta ja kansalaisilta jotka arvostavat ihmisoikeuksia, sekularismia, valinnanvapautta ja sukupuolten tasa-arvoa. Tiedämme Resalat Shia Keskuksen ja muiden euroopassa sijaitsevien moskeijoidenolevan tiiviissä yhteistyössä Iranin Islamilaisen Tasavallan lähetystöjen ja diplomaattien kanssa. Nämä moskeijat ovat tehneet yhteistyötä hallituksen kanssa joka on jo vuosikymmeniä, erityisesti viime viikkoina, tehnyt rikoksia ihmisyyttä vastaan tappamalla Iranilaisia koululaisia, kiduttamalla kansalaisia, vangitsemalla ylioppilaita ja väkivaltaisesti tukahduttamalla mellakoita. Islamilaisen tasavallan hallitus on vastuussa viattomien lasten kuolemasta. On aika puhua tätä tyranniaa vastaan!
Islamilaisen tasavallan menettelytavat ovat jatkuvasti perustuneet sortoon ja kansalaisten terrorisointiin. Tällä hetkellä vapaudenjanoiset ihmiset ympäri maailmaa ovat mukana mielenosoituksissa ja kokoontumisissa joiden tarkoitus on tukea Iranin kansaa ja torjua Islamilaisen tasavallan vihantäyteiset opetukset ja kulttuuri joka on pitänyt Irania vallassaan jo 44 vuotta kansan enemmistön tahtoa vastaan.
Toisaalla, Islamilaisen tasavallan hallinto käyttää palkkasotureita ja vakoojia hiljentääkseen vastustajansa ulkomailla.Shia moskeijat useissa Euroopan maissa ovat operatiivisia ja tiedonkeruu keskuksia niille jotka välittävät tietoa Iranin lähetystöille ja konsulaateille. Shia keskus Resalat Helsingissä on yksi näistä.
Me allekirjoittaneet, oikeuden, ihmisoikeuksien, demokratian ja Iranin kansan tukemisen nimissä, pyydämme Suomen hallitusta sulkemaan Islamilaisen Tasavallan vakoilukeskuksen joka myös tunnetaan nimellä Resalat Islamic Community.
Suomi on jatkuvasti ollut ihmisoikeuksien suuri tukija; Suomalaiset ihmiset pitävät sananvapautta ja ihmisoikeuksia perusarvoinaan. Siksi juuri Shia keskuksen olemassaolo ja sen linkit näiden arvojen vastaiseen toimintaan, on niin pahasti ristiriidassa niiden arvojen kanssa mitä Suomalaiset pitävät tärkeinä.
Kiitos kaikille jotka ovat allekirjoittaneet tämän vetoomuksen ja erityinen kiitos Suomen poliittisille päättäjille.Naisten, Elämän ja Vapauden puolesta
#Mahsaamini
#IranRevolution2022
Arvin Adriyan Ota yhteyttä adressin tekijään
Hallitse allekirjoituksiasi
Etkö ole saanut vahvistussähköpostia vai haluatko poistaa allekirjoituksesi?
Hallitse allekirjoituksiasiJaa tämä adressi
Auta tätä adressia saamaan lisää allekirjoituksia.
Maksullinen mainonta
Kirjaudu sisään hallinnoidaksesi adressiasi. |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Haljastennokkaa ei saa myydä
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Ei pumppuvoimaloita Kemijärvelle
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Suomi ei saa luovuttaa tosiasiallista päätösvaltaa kansanterveydestään Maailman terveysjärjestölle / Finland får inte ge bort sin faktiska beslutsrätt angående folkhälsan till WHO
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Sotiemme veteraanit linnanjuhliin 6.12.2024.
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
19954 Luotu: 20.03.2025
Ei maksumuuria lasten ja nuorten pesäpalloon – PesisTV:n pakollisuus peruttava juniorisarjoissa
1803 Luotu: 10.04.2025
Ehdotus käytännön potilastentin järjestämisen parantamiseksi ja lääkärin laillistamisprosessin nopeuttamiseksi Suomessa, EU-/ETA-alueen ulkopuolella koulutettujen lääkärien kohdalla
177 Luotu: 13.04.2025
Ehdotuksia EU- tai ETA-valtioiden ulkopuolella koulutettujen lääkärien laillistamisprosessin parantamiseksi Suomessa
169 Luotu: 13.04.2025
Vaadimme keskussairaalan palveluiden säilyvän Savonlinnassa lain sallimissa rajoissa
661 Luotu: 22.03.2025
Ehdotus kielivaatimusten tasa-arvoistamiseksi – yhtäläiset vaatimukset EU- ja EU:n ulkopuolella koulutetuille lääkäreille
152 Luotu: 13.04.2025
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
8217 Luotu: 05.02.2025
Kyöpelinvuori-munat takaisin kauppoihin
102 Luotu: 18.04.2025
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
115 Luotu: 09.04.2025
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
229 Luotu: 09.04.2025
Adressi Siilinjärven kirjastoauto Pikku-Marjan puolesta
407 Luotu: 01.04.2025
Pikku-Neulamäen metsä säästettävä rakentamiselta
2846 Luotu: 05.05.2024
Tuuloksen päiväkodin siirto Tuuloksen koulun tiloihin on peruttava
591 Luotu: 13.03.2025
Vetoomus lohen puolesta
56 Luotu: 12.04.2025
Oikeudenmukaiset ja yhdenvertaiset koulutilat Alasenjärven koulun oppilaille
422 Luotu: 09.04.2025
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
11251 Luotu: 03.02.2025
TNT ei kuulu metsään – turvataan luonto ja lähiasutus
115 Luotu: 06.04.2025
Kansalaisadressi Ei kaivosta Rautavaaralle
952 Luotu: 13.12.2024
Prisma Koivukylään!
174 Luotu: 10.04.2024
Epäluottamuslause: Orpon hallituksen on erottava - Orpos regering måste avgå!
2283 Luotu: 15.07.2023