Vetoomus lasten ja nuorten koronarokotusten estämiseksi
Allekirjoitukset, joissa on kommentti mukana
#5003
Miksi heikentää lasten ja nuorten vastustuskykyä tuleville sairauksille.Simo Airaksinen (Paattinen, 29.07.2021)
#5010
Rokotusta ei voi tehdä pakolliseksiAnneli Tamme (Salo, 30.07.2021)
#5017
Tehkää harkittuja päätöksiä - ei hätäisiä.Helge Ekman (Porvoo, 30.07.2021)
#5033
Tehy julistaa että koronarokote on ”turvallinen 12-15-vuotiaille” ja valtioneuvosto on laajentamassa testausvaiheessa olevien kokeellista geeniteknologiaa olevien piikkien testaamista 12-15-vuotiaisiin. Miten testaamisvaiheessa (testit jatkuu vuoteen 2023) oleva kokeellinen rokote joka aiheuttanut jo tuhansia vakavia haittoja voi olla turvallinen lapsille ja miksi niillä pitäisi piikittää lapsia ja nuoria joiden riski saada ”vakava korona” on olematon. Miksi valtamedia ei ole kertonut näistä tuhansista vakavista haitoista mitään vaan lakaisee kaikki maton alle. Tämä on aivan uskomatonta ja käsittämätöntä pahuutta.Kuka antoi luvan käyttää suomalaisia ja suomalaisia lapsia Pfizerin koe-eläiminä, tämä rikkoo kaikkia Nurnbergin säännöstöjä ja lääketieteen etiikkaa vastaan. Saksassa lasten testaaminen näillä kokeellisilla piikeillä saatiin torpattua kun nousi niin kova vastarinta. Suomessa vain ilmoitusluonteisesti ja tyrannian elkein juntataan tämä täysin rikollinen toimenpide.
Mirja Helo (Lahti, 30.07.2021)
#5061
Jokaisella tulee olla itsemääräämis oikeus, eikä ketään saa syrjiä valintojensa takia. Rokotteilla on puutteellinen testaus.Niko Tschokkinen (Renko, 30.07.2021)
#5062
Ei rokotteita alke 18v.Markku Kuismanem (Imatrs, 30.07.2021)
#5071
Itse en suosittelisi rokotetta kenellekään ja kokeellista geenejä muuntelevaa rokotetta en ikinä lapsille joiden puolesta ei viranomainen ei saa tehdä päätöstä.Anne Daniel (Espoo, 30.07.2021)
#5094
Lopettakaa ihmisten hallitseminen ja yksityisyyden , sekä ihmisoikeuksien rikkominen , pakko rokotteet yms. passit jne. on perustuslain vastaisia sekä Nurnbergin säännöstöjä ja lääketieteen etiikkaa vastaan .Mirit Langstrom (Turku, 30.07.2021)
#5119
KiitosEero Suomalainen (Tojala, 30.07.2021)
#5130
Lapsia ei tulisi käyttää testiryhmänä, heidän päätäntäkyky ja tieto rokotteesta ei ole tarpeeksi kypsynyt eikä laaja.Jarno Luukkonen (Helsinki, 30.07.2021)
#5141
Nyt järkikäteen. Lapsille tommosta myrkkyä ei laiteta!Janica Kuusisto (Forssa, 30.07.2021)
#5153
Tämä vahvasti markkinoitu rokotuskampanja ihmisten hyvinvoinnin kustannuksella ja ilman todellista syytä, on syytä lopettaa.Jere-Matti Rantanen (Vantaa, 30.07.2021)
#5167
Ei ihmisoikeus lapsillaMari Puumala (Alajärvi, 30.07.2021)
#5169
Lapsia ei saa käyttää koekaniinina rokotteelle jota ei ole virallisesti hyväksyttyCarina Nöjd (Rönninge, 30.07.2021)
#5174
Emme koskaan tule hyväksymään sitä, että lapsiamme altistettaisiin tällaiseen geenikokeeseen. Emme KOSKAAN.Pauliina Myllymäki (Haapavesi, 30.07.2021)
#5184
Lopettakaa tämä hulluus ja pian ja jättäkää lapset rauhaaAnna-Maija Sorjonen (Rovaniemi, 30.07.2021)
#5188
Lapset eivät voi vielä itse päättää. Sen takia ei pakotetta rokotuksiin.Sanna Rautio (Mäntsälä, 30.07.2021)
#5194
Nuoret ja lapset varsinkaan eivät tarvitse minkäänlaisia rokotteita virustaudille, mikä ei heille ole vaarallinen. Nämä koronarokotteet ovat uudenlaisia mRNA-tekniikalla tehtyjä ja vielä kokeellisessa käytössä. Eläimillä tehdyt kokeet eivät ole päättyneet hyvin. Emme tiedä mitä mahdollisia vaurioita lapsemme saavat turhasta injektiosta, joten miten voitte edes harkita tällaista? Itse olen sairaanhoitaja, mutta tunnen vain yhden koronapositiivisen ihmisen tavallisen flunssan oirein versus useampia henkilöitä jotka saaneet rokotteesta vakavia aivotapahtumia ja yhden hermokipujen kourissa olevan. Älkää tehkö päätöksiä joiden kanssa ette voi hyvällä omallatunnolla elää!Merja Vaununmaa (Tampere, 30.07.2021)