Tutkintapyyntö Kilpailuvirastolle SKL ry:n toiminnasta

A L-L

/ #93 Re: Hahaha

27.11.2011 16:32

#89: - Hahaha

Hienoa, siehän osaat neuvoa asiasta, kun asiasta :).  Neuvot mitä kenenki tulisi tehdä...  Ja oletat tarkoituksella väärin toisten ajatuksia ja mielipiteiä. Todennäköisesti olet loistava koirien kasvattaja ja harrastaja, virheetön ja pilkkuratkka, uskot myös auktoriteetteihin arvostelematta.

Jos sun mielestä 3000 on liikaa hyvästä koirasta, se on sun mielipide, minusta näin ei ole. Minä ajattelen koirien hyvinvointia, omasta hauskasta ja antoisasta harrastuksestani unohtamatta. Välitän myös pentujeni ostajista. Rahat, joita pentujen myynnistä saan käytän koiriini, näyttelyihin ja terveystarkastuksiin sekä laadukkaaseen ruokaan.

Eiköhän yleissopimuksen, johon meitä pakotetaan, tulisi huomioida kaikkien tarpeet ja erilaiset tilanteet? Vai onko niin että minä en siis voi sijoittaa koiriani omin ehdoin, koska koirani on liian arvokas? Vaikka haluaisin sijoittaa koirani kahdesta pentueesta, en silti voi sitä tehdä? Vaikka Suomen Laki mahdollistaa sen? Vaikka toinen osapuoli olisi ok asian kanssa? Olenko huono kasvattaja, jos sijoitan kahdesta pentueesta? Rikollinen?