Pään peittäminen jumalanpalveluksessa rukoiltaessa ja profetoidessa!
Tavoite: Parlamentaarinen Israel-ryhmä |
/ #243 Lauri Oinonen eduskuntavaaliehdokas Keski-Suomen Keuruulta!03.03.2015 07:33
Hei!
Lauri Oinoselta oli hyvä kirjoitus. Yhdyn hänen ajatuksiinsa. Nyt tarvitaan rukoilevia, Jeesukseen turvautuvia edustajia eduskuntaan. Tasa-arv. aviol. lain vastustajia yhtenäisinä ryhminä olivat vain kristilliset ja per.suomalaiset. Toivottavasti eduskunta uudistuu Herran mielen mukaiseksi ja hyviä edustajia löytyisi joka puolelta Suomen maata.
Tämä aviol.laki on toinen tärkeimmistä, toinen on Israel- ja juutalaisasia. Jos niissä mennään harhaan, valitsemme itse itsellemme tuhon tien.
Käsikynkkäpolitiikka on vaarallista, jos toinen koko ajan miettii, miten voi toisen kampata tai nielaista.
Kansan keskuudessa ihmetellään, miksi maahanmuutosta ei voi keskustella ilman että on leimattu rasistiksi. Kukaan ei uskalla sanoa mitään. Olemme pieni maa väkiluvultaan ja ehkä vuosikymmenien jälkeen olemme vähemmistö omassa maassamme. Suomalaisia abortoidaan 10000 lasta vuodessa eli kymmenessä vuodessa aika iso määrä. Tänne muuttavat lisääntyvät enemmän kuin suomalaiset.
Tervettä on se, että osaamme kunnioittaa omaa isänmaatamme, sen kieltä, kulttuuria ja eritoten omaa uskoamme Jumalaan, jonka luo on vain yksi tie, Jeesus Kristus. Ja tämä on tärkein asia, joka meidän on välitettävä tänne muuttaville. Sitten he voivat, täällä koulutettuina, palata omiin maihinsa, järjestämään oman maansa asioita kuntoon. Viemään omiin maihinsa Jeesus-uskon, lain ja järjestyksen. Siinä olisi meidän suomalaisten tehtävä tänne muuttavien suhteen. Toiveajattelua, suurta sellaista!
Mitä tulee kehitysapurahoihin ym. avustuksiin, voinen kertoa, että suomalaiset lahjoittavat vuosittain yksilötasolla jopa tuhansia euroja maailman köyhien ja vainottujen auttamiseksi. Jokainen avustaa varojensa mukaan. Ihmiset vain eivät pidä asiasta meteliä. "Älköön vasen kätesi tietäkö, mitä oikea antaa". Kyllä tavalliset suomalaiset auttavat. Siksi tuntuu pahalta kuulla, että ulkoministeriö lahjoittaa verovarojamme mm.palestinalaisille UNRWA:n kautta. Rahat käytetään kouluissa suoritettavaan, palestiinalaislasten vihakasvatukseen, Israelia ja juutalaisia kohtaan. Juutalaiset on tapettava, teurastettava ja kivitettävä. Tällaisessako kasvatustyössä suomalaiset haluavat olla mukana, myös tukemassa hampaisiin asti aseistettuja terroristijohtajia? Johtajia, jotka tapattavat omia lapsiaan ihmiskilpinä, opettavat lapsensa vihaamaan ja vihaamaan. Tähän on tultava loppu ja asiasta on kerrottava koko kansallemme. Tässä suvaitsevaisuutta korostavassa maassa kytee juutalaisviha samalla kun terroristijohtajat mellastavat täysin vapaasti tappaen ja tuhoten joka puolella. Näinkö paljon rakastamme väkivaltaa, kun saamme sitä rauhassa sivusta seurata?
Toivon sydämeni pohjasta kaikkea hyvää omalle kansallemme. Kansamme on luopumassa Jumalan antamista elämisen ohjeista. Tänne tuodaan muita uskontoja suvaitsevaisuuden nimissä, mutta omaa uskontoamme monet väheksyvät ja halveksivat. Ns.pyhiä kirjoja mainostetaan, mutta on olemassa vain yksi Pyhä kirja ja se on Raamattu. Sen kirjan olemme saaneet tuolta vihatulta kansalta, juutalaisilta, ja siksi heitä vihataankin.
Joka tapauksessa ainoa turvamme ja suojamme on Raamatun Jumala, ei muslimien jumala eikä mikään muukaan jumala. Siinä on maailmoja mullistava kohtalokas ero. Toinen tie vie elämään, toinen kuolemaan.
Toivotamme onnea, menestystä ja Jumalan siunausta vaalityöhön kaikille niille, jotka haluavat tehdä parhaansa Suomen kansan menestykseksi. Niille, joille koti, isänmaa ja usko Jeesukseen, ovat tärkeitä.
Jumala isänmaatamme varjelkoon!
Ritva
28. helmikuuta 2015 14.16 Starczewski Juhani kirjoitti:
Lauri Oinonen eduskuntavaaliehdokas Keski-Suomen Keuruulta!
Tavoite: Parlamentaarinen Israel-ryhmä
Haluan Suomen ulkopolitiikan kunnioittavan Israelia. Tiedämme Israelin tehtävän. Se on entistäkin tärkeämpi juuri nyt.…
Jumala on myös kansojen ikiaikainen Jumala, tätä ei pidä maamme politiikassa koskaan unohtaa. Siksi tarvitaan kouluihimme kristillistä kasvatusta ja puolustusvoimien kirkollista työtä, mistä ollaan nyt vapaa-ajattelijoiden ja nykyisen puolustusministerin toimesta sekä uskonnotonta että vapaaehtoista. Olen syvästi huolissani. Mitä olisivat "uskonnottomat hartaudet"?
Haluan estää kansakuntaamme tuhoavan sukupuolineutraalin avioliiton seuraavassa eduskunnassa ja haluan toimia
Olisi monia muitakin asioita, mutta nyt on lähdettävä koneen ääreltä. Tarvitsen tukea ja apua, voidakseni toimia seuraavassa eduskunnassa. Muutoin meidän on turha itkeä, kun vappuna liehuvat punaliput ja sateenkaari-, pridekulkueet kulkevat riemuiten.
Siunausta!
Lauri Oinonen
|
Kommentoi adressia |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Sotiemme veteraanit linnanjuhliin 6.12.2024.
Haljastennokkaa ei saa myydä
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Ei pumppuvoimaloita Kemijärvelle
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Suomi ei saa luovuttaa tosiasiallista päätösvaltaa kansanterveydestään Maailman terveysjärjestölle / Finland får inte ge bort sin faktiska beslutsrätt angående folkhälsan till WHO
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
19967 Luotu: 20.03.2025
Vaadimme keskussairaalan palveluiden säilyvän Savonlinnassa lain sallimissa rajoissa
710 Luotu: 22.03.2025
Ehdotus käytännön potilastentin järjestämisen parantamiseksi ja lääkärin laillistamisprosessin nopeuttamiseksi Suomessa, EU-/ETA-alueen ulkopuolella koulutettujen lääkärien kohdalla
181 Luotu: 13.04.2025
Ehdotuksia EU- tai ETA-valtioiden ulkopuolella koulutettujen lääkärien laillistamisprosessin parantamiseksi Suomessa
177 Luotu: 13.04.2025
Ehdotus kielivaatimusten tasa-arvoistamiseksi – yhtäläiset vaatimukset EU- ja EU:n ulkopuolella koulutetuille lääkäreille
160 Luotu: 13.04.2025
Vetoomus: Ei lupaa maa-ainesten ottoon ja murskaukseen tilalla Mustinsuo RN:o 2:148 ja Hiekkanummi 5:73, Pilpalan kylässä
158 Luotu: 18.04.2025
Kyöpelivuori-munat takaisin kauppoihin
138 Luotu: 18.04.2025
Ei maksumuuria lasten ja nuorten pesäpalloon – PesisTV:n pakollisuus peruttava juniorisarjoissa
1807 Luotu: 10.04.2025
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
8217 Luotu: 05.02.2025
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
234 Luotu: 09.04.2025
Adressi Siilinjärven kirjastoauto Pikku-Marjan puolesta
407 Luotu: 01.04.2025
Pikku-Neulamäen metsä säästettävä rakentamiselta
2847 Luotu: 05.05.2024
Tuuloksen päiväkodin siirto Tuuloksen koulun tiloihin on peruttava
596 Luotu: 13.03.2025
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
117 Luotu: 09.04.2025
Vetoomus lohen puolesta
65 Luotu: 12.04.2025
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
11257 Luotu: 03.02.2025
Oikeudenmukaiset ja yhdenvertaiset koulutilat Alasenjärven koulun oppilaille
436 Luotu: 09.04.2025
Epäluottamuslause: Orpon hallituksen on erottava - Orpos regering måste avgå!
2304 Luotu: 15.07.2023
TNT ei kuulu metsään – turvataan luonto ja lähiasutus
117 Luotu: 06.04.2025
Kansalaisadressi Ei kaivosta Rautavaaralle
956 Luotu: 13.12.2024