Kannabis lailliseksi
Kommentoitu viesti
ajattelija Vieras |
#2109 Re: Re: ajattelija26.08.2010 20:24#2103: Oikeutta ihmisille - Re: ajattelija no niin .miten siis tällainen mielenosoitus saadaan organisoitua ja tapahtumaan lahes samaan aikaan eri kaupungeissa?ja juuri tuohon olin tulossakin että kollektiivi rangaistus tulisi maksaa aktivistien yhdessä kuka sitten sakon saakin ja tietenkin vasta sitten kun on kaikki oikeus asteet saatu läpi. minulla löytyy asianajaja omastatakaa joka kyllä auttaa lakiasiossa tässäkin tapauksessa.oma suunnitelmani on sellainen että esim. helsinki,turku, tampere, jyväskylä, kuopio, iisalmi, kajaani, oulu jne. ja tietenkin myös pienemmät kunnat ja kylän miehet omilla seuduillaan keräisivät omat tuttunsa ja kaikki vapaaehtoiset hommaan mukaan ja ei lupauksia vaan tekoja.sovitaan toiminta säännöt ja toimitaan! ajetaan näkyvyyttä tälle adressille ja aiemmille adresseille. koti käytön ja täysi ikäisten oikeudelle kasvattaa omaan käyttöön määrätty määrä kasveja joita saa käyttää "kasvatus luvan saaneet ". hieman sama homma kuin kotiviinin teossa saa tehdä juoda tarjota kotipiirissä mutta ei myydä eikä levittää.ne jotka inisee että tolleen menee heidän tulon lähde kun on kukkaa myynyt sika hintaan niin voin sanoa että MENKÄÄ OIKEISIIN TÖIHIN! hyvinpitkälti juuri tuo kaupallinenkasvatus jarruttaa ja antaa huumaus aineen kuvan harmittomasta harrastuksestamme.kun myynti on rikos ja sitähän se monella on kasvatetaan satoja josta myydään sitten suurin osa ja ostellaan ties mitä tai rahoitetaan sillä muuta laitonta toimintaa.uskon kumminkin että suurin osa AIKUISISTA on jo tajunnut että kun ei myy niin ei ne poliisitkaan ole ovella niin herkästi koputtelemassa.ja ne jotka tahtoo ostaa kalliilla sitä kukkaa niin MIKSI IHMEESSÄ? kasvattakaa omat niin ei ole kenestäkään riippuvainen ja näin rikollinen toiminta saadaan pienenemään. kun suurin vapauttamista jarruttava juttu on juuri huumausaineiden myynti ja verottomat tulot jne. onko nyt tällaiseen toimintaan todella ryhtyjiä ja jos on niin ilmoittautukaa vaikka tänne niin aloitetaan jostain ... jatkoo seuraa uskokaa pois! olisiko vaikka facebook sivun luominen tähän porukan keräämiseen hyvä juttu?jakaisi sitten sitä pitkin tietoo toiminnasta. niin ja jos on ihmisiä jotka tahtoisi tulla mukaan ,mutta ei henkilökohtaisten syiden takia voi polttaa kukka jointtia. niin nämä voisivat pistää palamaan vaikka ihan röökin ...olisihan poliisilla enemmän tekemistä kun tutkivat jokaisen jointin sisällönkin kellä mitäkin palaa ja näin ne jotka eivät 100%:seen toimintaan osallistu niin ovat kyllä aktiivisesti mukana hämmentämässä ja hankaloittamassa poliisin toimintaa.ilman seuraamuksia. |
Vastaukset
Suomen virallinen Höyry Vieras |
#2111 Re: Re: Re: ajattelija2010-08-26 22:48:07#2109: ajattelija - Re: Re: ajattelija Hyviä ideoita. Kerätään facebook-ryhmä ja kun jäseniä on tarpeeksi niin sovitaan päivämäärät ja kaupungit sitten. Jotka ei halua ottaa mitään riskiä voivat tulla paikalle vain mielenosoitukseen ja polttaa vaikka tupakkaa. Kukkamuffinsseja/keksejä kun syö niin vaikutus kestää kauan eikä ole kiinnijäämisriskiä. Kyllä tuohon satoja, ehkä tuhansia ihmisiä tulee mukaan jos saadaan sana kiertämään. Tiedotusvälineet täytyy saada paikalle, jonkun täytyy ottaa "puheenjohtajan" rooli uutishaastatteluihin. Tämän adressin laatija käy paremman puutteessa. Löytyyhän kannabiksen puolustajia EU-parlamentista ja eduskunnasta että eiköhän siihen joku sanavalmis löytyne. Kukaan ei vaan vielä uskalla sanoa mitään ja tehdä pelinavausta yksikseen, sellainen olisi poliittinen itsemurha mutta asia muuttuu kun näytetään kuinka paljon meitä on olemassa. Tee se facebook ja laita linkkiä tänne, levitetään sitä sitten kaikkialle. Kaikkiin mahdollisiin perusurpo-suoli24-keskusteluihin ja kuvalaudoille. |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Kajaanin nälkäkuolemaan tuomitut linnut Linnanvirralla
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Lääkärin ja hoitajan vastaanotto säilytettävä Vähässäkyrössä
Henkilökohtainen anteeksipyyntö Israelilta ja Jumalalta
Vaadimme muutosta Suomen Israel-politiikkaan YK:ssa
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Sotiemme veteraanit linnanjuhliin 6.12.2024.
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
1803 Luotu: 12.12.2024
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
101344 Luotu: 27.09.2024
Vetoomus Keskolle Tarvasjoen K-kaupan vuoksi!
558 Luotu: 13.12.2024
Hollolan musiikkiluokkien tulevaisuus on turvattava!
489 Luotu: 13.12.2024
Kansalaisadressi Ei kaivosta Rautavaaralle
310 Luotu: 13.12.2024
Neitoperhon päiväkodin toimintaa jatkettava
299 Luotu: 18.12.2024
Keskuspuisto on luontoa ja ulkoilijoita varten! Ei ympäristön ja alueen pilaavaa likaisen lumen vastaanottopaikkaa Keskuspuistoon!
304 Luotu: 10.12.2024
Kauppa takaisin Tarvasjoelle
128 Luotu: 13.12.2024
Valinkauhantien leikkipaikan säilyttäminen Vantaan Hämevaarassa
95 Luotu: 16.12.2024
Nyt riittää! Orpon hallituksen on erottava
15364 Luotu: 15.07.2023
Marttilalaisille tuki musiikkiopistoon
84 Luotu: 12.12.2024
Vetoomus moottoripyöräkerhojen kieltämistä vastaan.
2658 Luotu: 01.12.2024
Forssan sairaalan palvelut turvattava
3995 Luotu: 21.11.2024
Kurun Hirsilinna säilytettävä
771 Luotu: 30.11.2024
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
607 Luotu: 24.11.2024
Pohjois-Valkealan lasten puolesta!
47 Luotu: 13.12.2024
Säilytetään Tanttalan koulu
202 Luotu: 07.12.2024
Epäluottamuslause: Orpon hallituksen on erottava - Orpos regering måste avgå!
1069 Luotu: 15.07.2023
Vetoomus Karteroopin toiminnan jatkumiseksi
37 Luotu: 19.12.2024
Riikka Purralle potkut Suomen hallituksesta
55 Luotu: 11.12.2024