Lidl-myymälä Suonenjoelle!
- Adressi
- Tiedotteet 2
- Allekirjoitukset 260
- Allekirjoittajien kommentit
- Tilastot
- Tietosuojakäytäntö
- Lisänäkyvyys
Ota yhteyttä adressin tekijään
Adressin tilanne 06/2022
2022-06-16 11:20:16Tästä adressista on tieto välitetty Lidlin sekä Suonenjoen päättäjien suuntaan. Sisänsä positiivinen on ollut vastaanotto, mutta toki tällaisia päätöksiä ei kovin nopeasti tehdä. Mutta ainakin kiinnostus on saatettu asianomaisten tahojen tietoon. Lopulliset ratkaisut ja päätökset ovat heidän käsissään. Eli toivoa on, että jonain päivänä myös Suonenjoki saa oman Lidl-myymälän!
Toki nimiä saa edelleen lisätä listaan, mitä enemmän sen parempi ja sen voimakkaampi kannanotto asian puolesta. Iso kiitos kaikille nimensä kirjoittajille ja tukijoille! Ja oikein ihanaa kesää kaikille! T. Jake
Jake Luonto
Lidl-myymälä Suonenjoelle! -Tilannepäivitys!
2022-03-17 16:46:32Hei vaan hei!
Kiitos jokaisesta allekirjoituksesta ja tuesta vetoomukselle. Ja pahoittelut, kun on ollut hiljaista ja tiedottaminen kestänyt. Vetoomus on toimitettu Lidl Suomelle ja jatko on Lidl konsernin harkinnassa. Toki vielä nimiä alle laittaa! Vinkatkaa perheellenne, sukulaisille, kavereille, ystäville, tutuille, harrastusporukoille, työ- ja opiskelukoavereille ja ihan kaikille saa jakaa tietoa ja nimiä yhä lisätä. Mitä enempi nimiä sen parempi.
Seuraavaksi lähestyn asian tiimoilta Suonenjoen päättäjiä, jotta he lähtisivät mukaan piristämään Suonenjoen liike-elämää ja koko Sisä-Savon seutua. Lisäkilpailu kun ei olisi ollenkaan pahasta täällä Suonenjoella. Mutta ainakin minä aloitteen ja vetoomuksen laatijana aioin jatkaa töitä Lidlin saamiseksi mansikan pääkaupunkiin.
Tuodaan Lidl yhdessä Suonenjoelle ja Sisä-Savoon! Niin ja olkaa muutkin yhteyksissä niin Lidliin kuin Suonenjoen päättäjiin asian tiimoilta! Sekä pitäkää asiaa esillä somessa kuin muissa medioissa myös! Joukossa on voimaa! www.lidl.fi ja www.suonenjoki.fi
Kiitos ja aurinkoista kevään jatkoa!
Jake.
Jake Luonto
Jaa tämä adressi
Auta tätä adressia saamaan lisää allekirjoituksia.
Kuinka mainostaa adressia?
- Jaa adressi Facebook-seinällesi ja ryhmissä, jotka liittyvät adressin aiheeseen.
- Ota yhteyttä ystäviisi
- Kirjoita viesti, jossa kerrot, miksi olet allekirjoittanut tämän adressin. Ihmiset allekirjoittavat adressin todennäköisemmin, jos ymmärtävät, kuinka tärkeä aihe on.
- Kopioi ja liitä adressin verkko-osoite viestiisi.
- Lähetä viesti käyttämällä sähköpostia, tekstiviestiä, Facebookia, WhatsAppia, Twitteriä, Skypeä, Instagramia ja LinkedIniä.
Maksullinen mainonta
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Haljastennokkaa ei saa myydä
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Ei pumppuvoimaloita Kemijärvelle
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Suomi ei saa luovuttaa tosiasiallista päätösvaltaa kansanterveydestään Maailman terveysjärjestölle / Finland får inte ge bort sin faktiska beslutsrätt angående folkhälsan till WHO
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Sotiemme veteraanit linnanjuhliin 6.12.2024.
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
19954 Luotu: 20.03.2025
Ei maksumuuria lasten ja nuorten pesäpalloon – PesisTV:n pakollisuus peruttava juniorisarjoissa
1803 Luotu: 10.04.2025
Ehdotus käytännön potilastentin järjestämisen parantamiseksi ja lääkärin laillistamisprosessin nopeuttamiseksi Suomessa, EU-/ETA-alueen ulkopuolella koulutettujen lääkärien kohdalla
178 Luotu: 13.04.2025
Ehdotuksia EU- tai ETA-valtioiden ulkopuolella koulutettujen lääkärien laillistamisprosessin parantamiseksi Suomessa
170 Luotu: 13.04.2025
Vaadimme keskussairaalan palveluiden säilyvän Savonlinnassa lain sallimissa rajoissa
662 Luotu: 22.03.2025
Ehdotus kielivaatimusten tasa-arvoistamiseksi – yhtäläiset vaatimukset EU- ja EU:n ulkopuolella koulutetuille lääkäreille
155 Luotu: 13.04.2025
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
8217 Luotu: 05.02.2025
Kyöpelinvuori-munat takaisin kauppoihin
106 Luotu: 18.04.2025
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
115 Luotu: 09.04.2025
Adressi Siilinjärven kirjastoauto Pikku-Marjan puolesta
407 Luotu: 01.04.2025
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
229 Luotu: 09.04.2025
Pikku-Neulamäen metsä säästettävä rakentamiselta
2846 Luotu: 05.05.2024
Tuuloksen päiväkodin siirto Tuuloksen koulun tiloihin on peruttava
591 Luotu: 13.03.2025
Vetoomus lohen puolesta
56 Luotu: 12.04.2025
Oikeudenmukaiset ja yhdenvertaiset koulutilat Alasenjärven koulun oppilaille
422 Luotu: 09.04.2025
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
11252 Luotu: 03.02.2025
TNT ei kuulu metsään – turvataan luonto ja lähiasutus
115 Luotu: 06.04.2025
Kansalaisadressi Ei kaivosta Rautavaaralle
952 Luotu: 13.12.2024
Prisma Koivukylään!
174 Luotu: 10.04.2024
Epäluottamuslause: Orpon hallituksen on erottava - Orpos regering måste avgå!
2283 Luotu: 15.07.2023