Pataljoonaan uusi johtokunta!!

MJ

/ #18

12.09.2014 08:26

Eikö Pataljoonan hallitus ole hyvin sama kuin viime vuotena? Johan heillä on ollut tilaisuutensa näyttää. Tunnelma katsomossa on laskenut, vierasmatkojen määrä vähenee, saatavat edut vähenevät koska Ässät eivät saa Pataljoonasta mitään hyötyä.

Samaa mieltä muutaman muun kanssa S. Rouhikon kommunikaatiokyvystä - tai halusta. Kaikesta saa puhua, kunhan se on kehuvaa ja hänen määräämällä tavalla (Facebook).

Mikäli Porissa olisi todellista halua kannattajakulttuurin kehittämiseen, S. Rouhikko perässäseuraajineen olisi lentänyt aikaa sitten toppatakkimereen. Mutta kun halukkaita ei ole, niin tehtävään valittiin paras saatavilla oleva kandidaatti.

Olematon porukka, itse protestoin toimintaa vastaan olematta jäsen ja maksamalla täyden hinnan kausikortista. Ihan periaatteesta.