Home- ja kosteusvaurioista sairastuneet huomioitava
Vieras |
/ #168 Homevaivat liioteltuja - Ei todellakaan09.03.2015 15:33Olen tällä hetkellä todella sairas, infektioita koko ajan; poskiontelotulehdukset, silmätulehdukset, silmien punoitus ja kirvely, korvatulehduksia,keuhko... ja väsymys niistä valtava. Työpaikallani on sisäilmaongelma, mutta sitähän ei todeta virallisesti. Vuosia vuosia sitten, kun katto alkoi vuotaa laitettiin astia tippuvan veden alle ja sitten jossain vaiheessa korjattiin...Aluksi sairastelin harvemmin ja lomillla ja jopa viikonloppuina toivuin. Sairastelu lisääntyi ja kerroin työterveyshuollossa, että voisiko tämä johtua huonosta sisäilmasta - minua ei kuunneltu ja jos kuunneltiin todettiin, että ei voi. Viime vuodet olen sairastellut jo lomillakin, kun immuniteetti on romahtanut ja oireilen jo muuallakin kuin työpaikalla. Olen päässyt joki aika sitten pois sairaasta työtilasta, mutta vielä ei ole tietoakaan toipumisesta. odotan toiveikkaana, että joskus olen vielä terveempi ja voisin jatkaa suht.koht normaalia elämää töiden ja harrastusten parissa. Pahinta on ollut, kun kukaan ei oikein usko ja sairauslomatkin ovat normaalin flunnssan perusteella annettuja ja tämän vuoski ei voi jäädä edes osa työkyvyttömyyseläkkeelle.
|
|
Adressit, joille on ostettu lisänäkyvyyttä
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Onni-palveluliikenne on säilytettävä Yli-Ii - Kiiminki välillä
277 Luotu: 20.08.2025
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
51064 Luotu: 02.06.2025
STOP hanhien kokemalle väkivallalle!
171 Luotu: 09.08.2025
Koukkuniemenpuiston uimalaituri säilytettävä
400 Luotu: 21.07.2025
Linjamäen koulu osaksi Tuusulan kulttuurin verkkoa
274 Luotu: 10.07.2025
Jatkoaikaa Klemetskogin koulukiinteistölle!
316 Luotu: 03.07.2025
Turvalliset koulumatkat oppilaille Mikkelissä - bussien ylitäytölle loppu!
75 Luotu: 12.08.2025
Adressi Hason vastikekorotuksia vastaan
1087 Luotu: 25.07.2025
Kyllä kehitykselle, Länsi-Uusimaa tarvitsee investointeja ja työpaikkoja! - Ja till utveckling, Västra Nyland behöver investeringar och arbetsplatser!
52 Luotu: 07.08.2025
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
222 Luotu: 23.06.2025
Vetoomus Turun kaupungille: Nostakaa Palestiinan lippu – Vastavuoroinen ele tasa-arvon ja solidaarisuuden puolesta
341 Luotu: 29.07.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
865 Luotu: 14.06.2025
Pirkkalan virkistysmetsät säilytettävä
857 Luotu: 10.03.2025
Vetoomus Taalintehtaan Alkon säilyttämiseksi - Petition för att bevara Alkon i Dalsbruk
939 Luotu: 17.07.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
11077 Luotu: 09.06.2025
Hämeenlinnan Ryhmäpuutarhan typistämistä vastaan
312 Luotu: 07.07.2025
Osallistuminen Suomen eroamiseen Euroopan Unionista - KLSP
243 Luotu: 29.07.2025
Perniön yhtenäiskoulun yläkoulun ja Perniön lukion tilaratkaisuja käsiteltävä huolellisesti, kustannustehokkaasti ja perniöläisiä kunnioittaen
269 Luotu: 10.08.2025
Sinetän liikenneturvallisuuden parantaminen
161 Luotu: 03.08.2025
Virtasalmen kylätalon purkupäätöksen kumoaminen
441 Luotu: 22.05.2025