Pokémonin 1. tuotantokausi uusintana
Tomi A. |
/ #19 Re: Pokémonit: uusintoja, uusia jaksoja ja DVD-levyjä!13.08.2011 20:02Minäkin tykkään jostain kumman syystä enemmän 2000-luvun jaksoista sekä uusista Black & White-jaksoista enkä kehtaa katsoa niittä 90-luvun jaksoja etenkin kun Jättipokémonien saari -jaksossa Pokémonit käyvät kiivasta keskustelua mukaan lukien myös tutut Pikachu ja Rakettiryhmän oma kissapokémon joka ei ollut minusta kivaa katsottavaa. Eikä välttämättä olleet myöskään sarjan ensimmäiset jaksot. Nyt Black & White -jaksot muistuttavat minua ensimmäisen tuotantokauden jaksoista vähän liikaa etenkin kun Ashillä ei olekaan matkakumppaneina Brockia vaan hänen huoltajansa - ainakin alussa. Kirjastoihin ja ehkä kauppoihin on muuten mennyt DVD-levyjä. Minun pikkuveljeni Kari lainaa joskus kirjastosta Pokemon DVD-levyjä, joissa on ollut kolmannen tuotantokauden jaksoja joissakin taas niitä jaksoja joissa nähdään Brockin lisäksi myös May ja Max jotka välillä nahistelevat. Voi olla että on myös muiden tuotantokausien levyjä mutta olen ainakin nähnyt ne joita Kari on lainannut. Lisäksi Kari on nähnyt telkkarista jonkin verran uusintana myös 1. tuotantokauden jaksoja. Minä ja Kari ollaan aina oltu kovia Pokemon-faneja pienestä asti, meillä on jopa yksi Pokemon-tehtäväkirja jossa vedetään viivoja pisteestä pisteeseen jolloin syntyy Pokemon-hahmoja kuten Pikachu ja Butterfree. |
|
Adressit, joille on ostettu lisänäkyvyyttä
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
51403 Luotu: 02.06.2025
Onni-palveluliikenne on säilytettävä Yli-Ii - Kiiminki välillä
502 Luotu: 20.08.2025
Perniön yhtenäiskoulun yläkoulun ja Perniön lukion tilaratkaisuja käsiteltävä huolellisesti, kustannustehokkaasti ja perniöläisiä kunnioittaen
271 Luotu: 10.08.2025
Adressi Hason vastikekorotuksia vastaan
1109 Luotu: 25.07.2025
STOP hanhien kokemalle väkivallalle!
234 Luotu: 09.08.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
951 Luotu: 12.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
21150 Luotu: 20.03.2025
Koukkuniemenpuiston uimalaituri säilytettävä
406 Luotu: 21.07.2025
Ei tuulivoimaa Keuruun Lehmikorpeen
175 Luotu: 28.08.2025
Osallistuminen Suomen eroamiseen Euroopan Unionista - KLSP
261 Luotu: 29.07.2025
Sopeutumisraha lakkautettava kansanedustajilta
160 Luotu: 22.07.2025
Pelastakaa Pyynikin Aikamatkat ja Koko kylän piha
3127 Luotu: 09.03.2022
Linjamäen koulu osaksi Tuusulan kulttuurin verkkoa
280 Luotu: 10.07.2025
Vetoomus Veho Salon toimipisteen säästämiseksi
113 Luotu: 29.08.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
11098 Luotu: 09.06.2025
Vetoomus Turun kaupungille: Nostakaa Palestiinan lippu – Vastavuoroinen ele tasa-arvon ja solidaarisuuden puolesta
347 Luotu: 29.07.2025
Turvalliset koulumatkat oppilaille Mikkelissä - bussien ylitäytölle loppu!
79 Luotu: 12.08.2025
Loppu rasismille, yhdessä vahvempia!
747 Luotu: 17.03.2025
Vetoomus Taalintehtaan Alkon säilyttämiseksi - Petition för att bevara Alkon i Dalsbruk
956 Luotu: 17.07.2025
Kyllä kehitykselle, Länsi-Uusimaa tarvitsee investointeja ja työpaikkoja! - Ja till utveckling, Västra Nyland behöver investeringar och arbetsplatser!
68 Luotu: 07.08.2025