2. tytön ja isän puolesta
Luon tämän adressin vanhan ystävän puolesta ja hänen lastensa vuoksi..
Normaalia on että lapset eron jälkeen jää äitilleen, mutta suotavaa olisi että tapaamiset järjestettäisiin lasten etujen mukaisesti..vanhemmuus ei suinkaan lopu vaikka ero tulisikin..Normaalia on myöskin että erot ei aina ole helppoja vaan hyvinkin riitaisia ja sille pitää antaa aikansa, mutta se että se riitely/kiusanteko jatkuu kk.sia niin kukahan siinä eniten kärsii..lapset tietenkin..
Kuka sanelee kenelle lapset eron jälkeen...Olisko paha vaihtoehto jos joskus lapset menisivätkin isälle...Tässä tapauksessa olisi suotavaa että isä saisi lapsensa asumaan kanssaan ja huoltajuuden itselleen..Syystä että lasten äiti tekee isälle kiusaa tapaamisilla, yhteyden ottoja lapsiin ei ole kun sovittuna aikoina ja nekin hän voi unohtaa jottei isä saa lapsiaan kiinni, valehtelu ja syyttely on tehnyt olot niin mahdottomaksi että on tulossa oikeudenkäynti ja mitä isältä voidaan vielä evätä..pelko mulla on ystävän puolesta, koska tää nainen on syyttä tehnyt rikosilmoituksen tästä mun ystävästä ja mustamaalannut/valehdellut hänestä asioita hänestä siksi että saisi huoltajuuden ja peläten että menettäisi elatusmaksut?? Kuka tekee lapsia ja eroaa jotta saisi elatusmaksut?? Ei kai niitä lapsia tehdä ja erota sen takia?? Tästä on nauhoite olemassa jossa nainen myöntää sen että jos lapset otetaan pois niin hän menettää elatusmaksut..??
Voiko joku tehdä ja valehdella näin: mentyään turvakotiin ja ei meinannut millään antaa isän lapsia edes tavata alkuun, Lähes 4 kk lapset jossain evakossa ja ihmettelevät mikseivät saa tulla kotiin. Näin meni tytön 6v synttärit. ja toisen tulevat synttärit. Erossa perheestään. miksi nainen menee turvakotiin, jos ei ole koskaan edes väkivaltaa kokenut. Eikä varsinkaan lapsien pitäisi sinne joutua äidin "sekoilun" takia. Miksi joutuu tuollaista sietämään ja ennen kaikkea. Miksi lapset? Onkin varsin yleisessä tiedossa, että jos haluat erota ja saada rahat sekä lapset! Mene Espoon turvakotiin ja lähetä sieltä Poliisit yms. hankaluus perheen isälle. Ei viestiä pöydällä, ei tekstaria ei mitään. Ja jo neljännen kerran perheen isä saa valvoa yötä päivää hädissään etsien vaimoa ja lapsiaan pitkin talviyötä. Silti tekee sen. Edellisellä kerralla hän lähti, kun ei saanut toista lasta tehtyä ja jatkaa hoitovapaataan, kehuskellen kaikille "että kyllä meillä on varaa olla kotona!". Tosin silloin xanor-merkkisiä pillereitä syötyään auton rattiin toisen tyttären kanssa talvisäähän. Tuusulan sossu vain ei asiaa pidä juuri minään. Lastensuojelu vain "kohauttelee" olkapäitään. Uskovat jokaisen naisen tekemän valheen, ja sitten eivät edes kuuntele isiä. Ei vaikka jopa Poliisi on jutut valheeksi todistanut. Isät tuntuvat olevan syyllisiä, kun sosiaalitoimi on heidät tuominnu. Onko oikein että äiti pahoinpitelee lastaan, josta tehty myös rikosilmoitus, mutta sitä ei noteerata missään?? Vaikka on näyttöä?? 4.n lapsen äitinä tiedän että lasten kanssa voi mennä pinna piukalle mutta SUOMEN LAKIHAN kieltää minkäänlaisen kurituksen!!
Kuka äiti/vanhempi jättää lapset yksin kotiin 6v ja 2v kerrostaloasuntoon mentyään itse koirien kanssa lenkille?? Lenkit on kestäneet vähintään puoli tuntia ..Mitä vaan voi tapahtua ja joskus pari minuuttiakin on pitkä aika..
Jos olet sitä mieltä että tää ei ole oikein niin allekirjoitathan ja levitäthän tätä adressia :o) Meillä on vielä aikaa vaikuttaa, joten toivoisin mahd. monta allekirjoittanutta, Kiitos etukäteen teille <3
Tämän verkkosivuston ylläpitäjän ilmoitusOlemme sulkeneet tämän adressin ja poistaneet allekirjoittajien henkilötiedot.Euroopan unionin yleiset tietosuoja-asetukset (GDPR) vaativat asianmukaisen syyn henkilökohtaisten tietojen tallentamiselle sekä vaativat, että tietoja säilytetään niin lyhyen aikaa kuin suinkin on mahdollista. |